Tasarımı Kaydet  Kapat
Son Haberler
Türkiye'de 1 Mayıs İşçi Bayramı

2008 Nisan'ında, "Emek ve Dayanışma Günü" olarak kutlanması kabul edilmiştir. 22 Nisan 2009 tarihinde TBMM'de kabul edilen 5892[1] sayılı yasanın, 27 Nisan 2009'da Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmesi ile, 1 Mayıs resmi tatil ilan edilmiştir.
1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA BAYRAMI

1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı, işçi ve emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan, birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü. Dünya üzerindeki pek çok ülkede, resmî tatil olarak kabul edilmektedir. Türkiye'de ilk kez 1923'te resmî olarak kutlanmıştır.
Erken Cumhuriyet Döneminde Yüksek Mühendis Mektebi Dr. Emir Öngüner 21 Nisan 2021 Çarşamba, 20:30

Yaklaşık iki buçuk asırlık bir geçmişe sahip olan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), İmparatorluk ve Cumhuriyet dönemi Türkiye'sinin teknik öğreniminde kilit rol üstlenmiştir.
UNESCO Genel Direktörü ve UN WOMEN Genel Direktörü'nün Uluslararası Bilimde Kadınlar ve Kız Çocukları Günü Ortak Mesajı

NESCO Genel Direktörü Audrey Azoulay ve UN WOMEN Genel Direktörü Phumzile Mlambo-Ngcuka'nın Uluslararası Bilimde Kadınlar ve Kız Çocukları Günü Ortak Mesajı
İTÜ öğretim üyeleri, Boğaziçili akademisyenlerin ve öğrencilerin rektör olarak atanan Melih Bulu'ya karşı sürdürdükleri mücadeleyi destekliyor.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) öğretim üyeleri, Boğaziçili akademisyenlerin ve öğrencilerin rektör olarak atanan Melih Bulu'ya karşı sürdürdükleri mücadeleyi desteklediklerini açıkladılar

İstanbul Teknik Üniversiteliler Birliği Derneği İstanbul Şubesi, kurulduğu 1935 yılından beri Türkiye Cumhuriyet'inin kurucu ilkelerini benimsemiş, laiklik, demokrasi, özgürlük ve sosyal devlet ilkelerine bağlı, insan haklarına saygılı, özgür düşünceli, bilimsel bilgiye ve gelişime açık maddi desteğe ihtiyacı olan başarılı İTÜ öğrencilerine eğitime katkı bursu vermektedir.2020-2021 Öğretim Yılı Başvuru Tarihi: 30 Eylül – 15 Ekim    (Web sitemiz üzerinden çevrimiçi başvuru, )

2020-2021 Öğretim Yılı Aylık Burs Tutarı: 350 TL  (Ekim – Temmuz olmak üzere 10 ay)

*Online burs başvuruları ön başvuru niteliğindedir, ön başvurular değerlendirilerek, bursiyer adayları yüz yüze ya da Video Konferans yöntemi ile görüşmeye çağrılacak ve bu görüşmeler sonucu hak kazanan adaylara telefon ile bildirimde bulunulacaktır.

Başvuru Koşulları
·       T.C. vatandaşı olmak,

·       Gelir durumu açısından maddi desteğe ihtiyacı olmak ve belgelemek. ( Ailenin gelir durumunu gösterir belgeler ile)

·       Ara sınıflar için genel not ortalaması en az 2.50 olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak,

·       Burs almaya hak kazanan bursiyerler bulunduğu yerlerde İstanbul Teknik Üniversiteliler Birliği Derneği İstanbul Şubesi’nin tanıtımını üstlenmeyi, gönüllü elçisi olmayı, burs alırken İstanbul Teknik Üniversiteliler Birliği Derneği İstanbul Şubesi tarafından yürütülen projelerde gönüllü olarak yer almayı gönüllü bir yükümlülük olarak kabul eder.

·       Burs kazanan bursiyerler İTÜ’den mezun olup ve bir iş sahibi olduktan sonra, İstanbul Teknik Üniversiteliler Birliği Derneği İstanbul Şubesi aracılığıyla en az bir öğrenci bursuna katkıda sağlayacağını belirten taahhütte bulunur.   

BAŞVURU FORMU: /Uploads/İtübirlik ön basvuru - Copy 2.docx
ÖNEMLİ NOT: Başvuru formları doldurulduktan sonra ekleri ile birlikte  istanbul@itubirlik.org.tr mail adresine iletilmelidir.