Tasarımı Kaydet  Kapat
Son Haberler
UNESCO Genel Direktörü ve UN WOMEN Genel Direktörü'nün Uluslararası Bilimde Kadınlar ve Kız Çocukları Günü Ortak Mesajı

NESCO Genel Direktörü Audrey Azoulay ve UN WOMEN Genel Direktörü Phumzile Mlambo-Ngcuka'nın Uluslararası Bilimde Kadınlar ve Kız Çocukları Günü Ortak Mesajı
İTÜ öğretim üyeleri, Boğaziçili akademisyenlerin ve öğrencilerin rektör olarak atanan Melih Bulu'ya karşı sürdürdükleri mücadeleyi destekliyor.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) öğretim üyeleri, Boğaziçili akademisyenlerin ve öğrencilerin rektör olarak atanan Melih Bulu'ya karşı sürdürdükleri mücadeleyi desteklediklerini açıkladılar
Boğaziçi Üniversitesi Mezun Toplulukları Çağrısı

Boğaziçi Üniversitesi Mezun Toplulukları olan; Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği, Boğaziçi Üniversitesi için Mezunlar Girişimi, Boğaziçi Üniversitesi İş İnsanları Derneği ve Boğaziçi Üniversitesi Yurt Dışı Topluluğu ortak bir çağrı düzenlediler.
Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ve akademisyenleri yalnız değildir!

Üniversite aklı hür fikri hür ve vicdanı hür bireylerin kalıplar, ön yargılar ve dogmalardan arınmış bir şekilde doğruyu bulma, analiz etme ve eleştirel bir şekilde irdeleme yeteneklerini pekiştirdikleri yerlerdir. Üniversiteler araştırmanın, bilimin, teknolojinin filizlendiği ve ilk geliştiği yerlerdir. Yeni bilginin üretildiği, yeni bakış açılarının geliştiği, farklı eğitim almış ve farklı uzmanlık kazanmış kişilerin ortak projeler geliştirdikleri ender yerlerdir. Üniversiteler, eleştirel bakış açısının geliştirildiği, sorgulayarak ve irdeleyerek anlamanın öneminin vurgulandığı yerlerdir. Türkiye’deki tüm üniversitelerde en kısa zamanda paydaşların sürece dahil edildiği demokratik seçim sistemine geçilmesini savunuyoruz.
YASTAYIZ !

Aydın Üniversitesi Öğretim üyesi Eğitim Fakültesi’nde Okul Öncesi Öğretmenliği Bölüm Başkanı olarak görev yapan Dr. Öğr. Üyesi Aylin SÖZER'İ maalesef bir kadın cinayetine kurban verdik.

İstanbul Teknik Üniversiteliler Birliği Derneği İstanbul Şubesi, kurulduğu 1935 yılından beri Türkiye Cumhuriyet'inin kurucu ilkelerini benimsemiş, laiklik, demokrasi, özgürlük ve sosyal devlet ilkelerine bağlı, insan haklarına saygılı, özgür düşünceli, bilimsel bilgiye ve gelişime açık maddi desteğe ihtiyacı olan başarılı İTÜ öğrencilerine eğitime katkı bursu vermektedir.2020-2021 Öğretim Yılı Başvuru Tarihi: 30 Eylül – 15 Ekim    (Web sitemiz üzerinden çevrimiçi başvuru, )

2020-2021 Öğretim Yılı Aylık Burs Tutarı: 350 TL  (Ekim – Temmuz olmak üzere 10 ay)

*Online burs başvuruları ön başvuru niteliğindedir, ön başvurular değerlendirilerek, bursiyer adayları yüz yüze ya da Video Konferans yöntemi ile görüşmeye çağrılacak ve bu görüşmeler sonucu hak kazanan adaylara telefon ile bildirimde bulunulacaktır.

Başvuru Koşulları
·       T.C. vatandaşı olmak,

·       Gelir durumu açısından maddi desteğe ihtiyacı olmak ve belgelemek. ( Ailenin gelir durumunu gösterir belgeler ile)

·       Ara sınıflar için genel not ortalaması en az 2.50 olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak,

·       Burs almaya hak kazanan bursiyerler bulunduğu yerlerde İstanbul Teknik Üniversiteliler Birliği Derneği İstanbul Şubesi’nin tanıtımını üstlenmeyi, gönüllü elçisi olmayı, burs alırken İstanbul Teknik Üniversiteliler Birliği Derneği İstanbul Şubesi tarafından yürütülen projelerde gönüllü olarak yer almayı gönüllü bir yükümlülük olarak kabul eder.

·       Burs kazanan bursiyerler İTÜ’den mezun olup ve bir iş sahibi olduktan sonra, İstanbul Teknik Üniversiteliler Birliği Derneği İstanbul Şubesi aracılığıyla en az bir öğrenci bursuna katkıda sağlayacağını belirten taahhütte bulunur.   

BAŞVURU FORMU: /Uploads/İtübirlik ön basvuru - Copy 2.docx
ÖNEMLİ NOT: Başvuru formları doldurulduktan sonra ekleri ile birlikte  istanbul@itubirlik.org.tr mail adresine iletilmelidir.