Tasarımı Kaydet  Kapat

Haberler / Şirket Haberleri

UNESCO Genel Direktörü ve UN WOMEN Genel Direktörü'nün Uluslararası Bilimde Kadınlar ve Kız Çocukları Günü Ortak Mesajı

UNESCO Genel Direktörü ve UN WOMEN Genel Direktörü

NESCO Genel Direktörü Audrey Azoulay ve UN WOMEN Genel Direktörü Phumzile Mlambo-Ngcuka'nın Uluslararası Bilimde Kadınlar ve Kız Çocukları Günü Ortak Mesajı

İTÜ öğretim üyeleri, Boğaziçili akademisyenlerin ve öğrencilerin rektör olarak atanan Melih Bulu'ya karşı sürdürdükleri mücadeleyi destekliyor.

İTÜ  öğretim üyeleri, Boğaziçili akademisyenlerin ve öğrencilerin rektör olarak atanan Melih Bulu

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) öğretim üyeleri, Boğaziçili akademisyenlerin ve öğrencilerin rektör olarak atanan Melih Bulu'ya karşı sürdürdükleri mücadeleyi desteklediklerini açıkladılar

Boğaziçi Üniversitesi Mezun Toplulukları Çağrısı

Boğaziçi Üniversitesi Mezun Toplulukları Çağrısı

Boğaziçi Üniversitesi Mezun Toplulukları olan; Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği, Boğaziçi Üniversitesi için Mezunlar Girişimi, Boğaziçi Üniversitesi İş İnsanları Derneği ve Boğaziçi Üniversitesi Yurt Dışı Topluluğu ortak bir çağrı düzenlediler.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ve akademisyenleri yalnız değildir!

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ve  akademisyenleri yalnız değildir!

Üniversite aklı hür fikri hür ve vicdanı hür bireylerin kalıplar, ön yargılar ve dogmalardan arınmış bir şekilde doğruyu bulma, analiz etme ve eleştirel bir şekilde irdeleme yeteneklerini pekiştirdikleri yerlerdir. Üniversiteler araştırmanın, bilimin, teknolojinin filizlendiği ve ilk geliştiği yerlerdir. Yeni bilginin üretildiği, yeni bakış açılarının geliştiği, farklı eğitim almış ve farklı uzmanlık kazanmış kişilerin ortak projeler geliştirdikleri ender yerlerdir. Üniversiteler, eleştirel bakış açısının geliştirildiği, sorgulayarak ve irdeleyerek anlamanın öneminin vurgulandığı yerlerdir. Türkiye’deki tüm üniversitelerde en kısa zamanda paydaşların sürece dahil edildiği demokratik seçim sistemine geçilmesini savunuyoruz.

YASTAYIZ !

YASTAYIZ !

Aydın Üniversitesi Öğretim üyesi Eğitim Fakültesi’nde Okul Öncesi Öğretmenliği Bölüm Başkanı olarak görev yapan Dr. Öğr. Üyesi Aylin SÖZER'İ maalesef bir kadın cinayetine kurban verdik.

Araştırma Görevlimiz İbrahim Yıldırım’a IEEE Konferansında En İyi Yayın Ödülü

Araştırma Görevlimiz İbrahim Yıldırım’a IEEE Konferansında En İyi Yayın Ödülü

İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü Araştırma Görevlilerimizden İbrahim Yıldırım’ın çalışması, IEEE Latin-American Conference on Communications 2020 konferansında “En İyi Yayın” ödülüne değer görüldü.

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Kadın Komisyonundan Açıklama

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Kadın Komisyonundan Açıklama

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Kadın Komisyonundan gelen bir açıklama

Uykuların kaçsın ben ne zaman ifşa edileceğim diye !

Uykuların kaçsın ben ne zaman ifşa edileceğim diye !

Hepimiz 8 Aralık günüden beri sosyal medyada başlayan büyük bir kadın isyanına tanıklık ediyoruz.

İnsan Hakları Günü

İnsan Hakları Günü

İnsan Hakları Günü, İnsan Hakları Evrensel Bildirisi'nin kabul edildiği gün olan 10 Aralık 1948'den bu yana her 10 Aralık'ta kutlanan gündür.

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ

Dünya Engelliler Günü, Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılından bu yana 3 Aralık'ta kutlanan uluslararası bir farkındalık günü.