Tasarımı Kaydet  Kapat

Haberler / Şirket Haberleri

Türkiye'de 1 Mayıs İşçi Bayramı

Türkiye

2008 Nisan'ında, "Emek ve Dayanışma Günü" olarak kutlanması kabul edilmiştir. 22 Nisan 2009 tarihinde TBMM'de kabul edilen 5892[1] sayılı yasanın, 27 Nisan 2009'da Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmesi ile, 1 Mayıs resmi tatil ilan edilmiştir.

1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA BAYRAMI

1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA BAYRAMI

1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı, işçi ve emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan, birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü. Dünya üzerindeki pek çok ülkede, resmî tatil olarak kabul edilmektedir. Türkiye'de ilk kez 1923'te resmî olarak kutlanmıştır.

Erken Cumhuriyet Döneminde Yüksek Mühendis Mektebi Dr. Emir Öngüner 21 Nisan 2021 Çarşamba, 20:30

Erken Cumhuriyet Döneminde Yüksek Mühendis Mektebi             Dr. Emir Öngüner 21 Nisan 2021 Çarşamba, 20:30

Yaklaşık iki buçuk asırlık bir geçmişe sahip olan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), İmparatorluk ve Cumhuriyet dönemi Türkiye'sinin teknik öğreniminde kilit rol üstlenmiştir.

UNESCO Genel Direktörü ve UN WOMEN Genel Direktörü'nün Uluslararası Bilimde Kadınlar ve Kız Çocukları Günü Ortak Mesajı

UNESCO Genel Direktörü ve UN WOMEN Genel Direktörü

NESCO Genel Direktörü Audrey Azoulay ve UN WOMEN Genel Direktörü Phumzile Mlambo-Ngcuka'nın Uluslararası Bilimde Kadınlar ve Kız Çocukları Günü Ortak Mesajı

İTÜ öğretim üyeleri, Boğaziçili akademisyenlerin ve öğrencilerin rektör olarak atanan Melih Bulu'ya karşı sürdürdükleri mücadeleyi destekliyor.

İTÜ  öğretim üyeleri, Boğaziçili akademisyenlerin ve öğrencilerin rektör olarak atanan Melih Bulu

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) öğretim üyeleri, Boğaziçili akademisyenlerin ve öğrencilerin rektör olarak atanan Melih Bulu'ya karşı sürdürdükleri mücadeleyi desteklediklerini açıkladılar

Boğaziçi Üniversitesi Mezun Toplulukları Çağrısı

Boğaziçi Üniversitesi Mezun Toplulukları Çağrısı

Boğaziçi Üniversitesi Mezun Toplulukları olan; Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği, Boğaziçi Üniversitesi için Mezunlar Girişimi, Boğaziçi Üniversitesi İş İnsanları Derneği ve Boğaziçi Üniversitesi Yurt Dışı Topluluğu ortak bir çağrı düzenlediler.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ve akademisyenleri yalnız değildir!

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ve  akademisyenleri yalnız değildir!

Üniversite aklı hür fikri hür ve vicdanı hür bireylerin kalıplar, ön yargılar ve dogmalardan arınmış bir şekilde doğruyu bulma, analiz etme ve eleştirel bir şekilde irdeleme yeteneklerini pekiştirdikleri yerlerdir. Üniversiteler araştırmanın, bilimin, teknolojinin filizlendiği ve ilk geliştiği yerlerdir. Yeni bilginin üretildiği, yeni bakış açılarının geliştiği, farklı eğitim almış ve farklı uzmanlık kazanmış kişilerin ortak projeler geliştirdikleri ender yerlerdir. Üniversiteler, eleştirel bakış açısının geliştirildiği, sorgulayarak ve irdeleyerek anlamanın öneminin vurgulandığı yerlerdir. Türkiye’deki tüm üniversitelerde en kısa zamanda paydaşların sürece dahil edildiği demokratik seçim sistemine geçilmesini savunuyoruz.

YASTAYIZ !

YASTAYIZ !

Aydın Üniversitesi Öğretim üyesi Eğitim Fakültesi’nde Okul Öncesi Öğretmenliği Bölüm Başkanı olarak görev yapan Dr. Öğr. Üyesi Aylin SÖZER'İ maalesef bir kadın cinayetine kurban verdik.

Araştırma Görevlimiz İbrahim Yıldırım’a IEEE Konferansında En İyi Yayın Ödülü

Araştırma Görevlimiz İbrahim Yıldırım’a IEEE Konferansında En İyi Yayın Ödülü

İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü Araştırma Görevlilerimizden İbrahim Yıldırım’ın çalışması, IEEE Latin-American Conference on Communications 2020 konferansında “En İyi Yayın” ödülüne değer görüldü.

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Kadın Komisyonundan Açıklama

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Kadın Komisyonundan Açıklama

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Kadın Komisyonundan gelen bir açıklama